• 09011799026
  • m1123581321k@gmail.com
  • تهران _ خیابان ولیعصر
  • 09011799026
فروشگاه فایل 2347

فروشگاه فایل2347

فروشگاه فایل های آموزشی و درسی

دانلود پروژه میکروکنترلرهای MEGA AVR

  • ۹۱
دانلود پروژه میکروکنترلرهای MEGA AVR

دانلود پروژه میکروکنترلرهای MEGA AVR

مقدمه

 فصل یک در موردانواع میکروکنترلرهای MEGAAVR است که سعی شده است به طور کلی توضیح داده شود . در فصل دوم شاهد توضیحاتی در مورد عملکرد پروژه ساخت (مدار الکترونیکی ، قطعات تشکیل دهنده ، برنامه مورد استفاده وتوضیحات کامل کننده است . درفصل آخر شاهد مدارات داخلی آی سی های مورد استفاده در این پروژه خواهیم بود .

این مدار یک ولوم دیجیتال است که دارای دو خروجی مونو است ،همچنین میتوان به صورت استریو از آن بهره برد، که بعدا به طور کامل توضیح داده خواهد شد .

مختصری در مورد AVR

زبانهای سطح بالا یا همان HLL (HIGH LEVEL LANGUAGES) به سرعت در حال تبدیل شدن به  زبان برنامه نویسی استاندارد برای میکروکنترلر های (MCU) حتی برای میکروهای 8 بیتی کوچک هستند . زبان برنامه نویبی BASIC و C   بیشترین استفاده را در برنامه سازی دارند ولی در اکثر کاربردها کدهای بیشتری را نسبت به زبان برنامه نویسی اسمیلی تولید می کنند .

ATMEL   ایجاد تحولی در معماری ، جهت کاهش کد به مقدار مینیمم رادرک کرد که نتیجه این تحول میکروکنترلرهای AVR  هستند که علاوه بر کاهش وبهینه سازی مقدار کدها به طور واقع عملیات را تنها در یک کلاک سیکل توسط معماری (REDUCED RISC INSTRUCTION SET COMPUTER)  انجام میدهند واز 32 رجیستر همه منظوره (ACCUMULATORS) استفاده می کنند که باعث شده 4 تا 12 بار سریعتر میکروهای مورد استفاده کنونی باشند.

تکنولوژی حافظه کم مصرف غیر فرار شرکت ATMEL   برای برنامه ریزی AVR  ها مورد استفاده قرار گرفته است در نتیجه حافظه های FLASH  و  EPROM  در داخل مداار قابل برنامه ریزی (ISP)  هستند . میکروکنترلرهای اولیه AVR دارای 1، 2و 8 کیلوبایت حافظه FLASH  وبه صورت  کلمات 16 بیتی سازماندهی شده بودند.

AVR  ها به عنوان میکروهای RISC  با دستورات فراوان طراحی شده اند که باعث می شود حجم کد تولید شده کم وسرعت بالاتری  بدست آید.

عملیات تک سیکل

باانجام تک سیکل دستورات ،کلاک داخلی سیستم یکی می شود. هیچ تقسیم کنننده ای درداخل AVR قرار ندارد که ایجاد اختلاف فاز کلاک کند. اکثر میکرو ها کلاک اسیلاتور به سیستم را با نسبت 1:4 یا 1:12 تقسیم می کنند که خود باعث کاهش سرعت می شود . بنابراین AVR  ها  4 تا 12 بار سریعتر و مصرف آنها نیز 4-12 بار نسبت به میکروکنترلرهای مصرفی کنونی کمتر است زیرا در تکنولوژی CMOS  استفاده شده در میکروهای AVR ، مصرف توان سطح منطقی متناسب با فرکانس است .

طراحی برای زبانهای BASIC  و C

زبانهای BASIC  و C بیشترین استفاده در دنیای امروز به عنوان زبانهای HLL  دارند . تا امروزه معماری بیشتر میکروها برای زبان اسمبلی طراحی شده است و کمتر از زبانهای HLL حمایت کرده اند .

هدف ATMEL  طراحی معماری بود که هم برای زبان اسمبلی وهم زبانهای HLL مفید باشد . به طور مثال درزبانهای BASIC  و C می توان یک متغیر محلی به جای متغیر سراسری در داخل زیر برنامه تعریف کرد .در این صورت فقط در زمان اجرای زیر برنامه مکانی از حافظه RAM برای متغیر اشغال می شود در صورتی که اگر متغیری به عنوان سراسری  تعریف گردد در تمام وقت مکانی از حافظه FLASH ROM  را اشغال کرده است .

برای دسترسی سریعتر به متغیرهای محلی و کاهش کد ، نیاز به افزایش رجیسترهای همه منظوره است . AVR ها دارای 32 رجیستر هستند که مستقیما به ALU متصل شده اند ، وتنها در یک کلاک سیکل به این واحد دسترسی پیدا می کنند . سه جفت از این رجیسترها می توانند بعنوان رجیسترهای 16 بیتی استفاده شوند .

مشخصات فایل :

حجم :40 کیلوبایت
فرمت:زیپ

به محض پرداخت لینک دانلود در اختیار شما قرار داده میشود و همچنین فایل به ایمیل شما ارسال می شود.
برای مشاهده این محصول در فروشگاه و خرید این فایل (دریافت لینک دانلود) بر روی لینک زیر کلیک کنید.

دریافت فایل

مطالب مشابه :
 

نظرات: (۰) هیچ نظری هنوز ثبت نشده است
ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
تجدید کد امنیتی

برچسب های مهم

آموزش کسب درامد اینترنتی